През месец октомври учениците ни участваха в общинското първенство по футбол 5-7 кл. и 11-12 кл. Отборът на 5-7 кл. се класира на второ място.
През декември 2014 г. и януари 2015 г. отборите ни по волейбол, момичета 5-7 кл., девойки 11-12 кл. и юноши 11-12 кл. взеха участие в общиинското първенство по волейбол. На първо място се класираха момичетата от 5-7 кл., на второ девойките от 11-12 кл., а на трето - юношите от 11-12кл.
На общинското състезание по тенис на маса, което се проведе през месец февруари 2015 г. отборът на СОУ,,Св.Кл. Охридски”, момчета-5-7 кл. победи всички участници и се нареди на първо място.
Отборите, класирали се на първо място в общинското първенство, придобиват право за участие в областния кръг на ученическите игри.