Отборът на СУ"Свети Климент Охридски",гр. Ямбол се класира на първо място в състезанието за Ученически екипи по първа долекарска помощ, организирано от БЧК – Ямбол с участието на 5 отбора от общините Ямбол, Тунджа и Болярово.
Състезанието бе открито от инж. Митко Филипов, Директор на Областния съвет на БЧК – Ямбол, който приветства учениците и ги поздрави за тяхната мотивация да участват в хуманната инициатива на БЧК, свързана с оказване на първа помощ и спасяване на човешки животи.
Г-жа Гергана Георгиева - експерт в БЧК-Ямбол координираше и напътстваше отборите в различните етапи.
По време на състезанието се демонстрираха уменията на учениците за оказване на първа помощ.
По регламент всеки отбор преминава през три пункта и се оценява от съдии – квалифицирани лектори по първа помощ и доброволци на БМЧК. Съдии на пунктовете с практически ситуации бяха д-р Панайот Попов и доброволци на БМЧК, обучени на национално ниво по темата.
Участниците в състезанието бяха отличени с грамоти и награди.
Изказваме своята искрена благодарност към медицинското лице в нашето училище - г-жа Недялка Деевска, която с много професионализъм, желание и настойчивост подготви Румина,Ивета, Вивиан, Кирил и Мартин от 7 клас.
Ръководители на отбора ни са г-жа Капка Атанасова - педагогически съветник и г-жа Славена Стойкова - психолог.





